zakaz na Brandstaettera fot. ZDM

Poznań: Zakaz wjazdu w ulicę Brandstaettera. Przez… kwadrans dziennie

To na razie tylko próba, ale jeśli się przyjmie, to codziennie rano, przez kwadrans, rodzice odwożący dzieci do szkół mieszczących się przy Brandstaettera nie będą mogli wjeżdżać samochodami na tę ulicę. – Najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci – tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich.

Powodem takiej decyzji jest fakt, że przy Brandstaettera, wąskiej, jednokierunkowej ulicy, mieszczą się dwie szkoły podstawowe: nr 38 i 83. Rano robi się tam ogromne zamieszanie, gdy przed ósmą rodzice przywożą dzieci do obu szkół. I nie tylko zamieszanie. Natłok samochodów stwarza ogromne zagrożenie dla tych uczniów, którzy pieszo lub rowerami (a także coraz modniejszymi hulajnogami) udają się na lekcje. Muszą lawirować pomiędzy manewrującymi samochodami i w każdej chwili może dojść do potrącenia.

Dlatego, pilotażowo, od 1 października wprowadzony zostanie 15 minutowy zakaz skręcania z ul. Za Cytadelą (nie dotyczy mieszkańców) w ul. Brandstaettera. Dzieci, by dotrzeć z samochodu rodziców do szkoły, będą musiały przejść około 100-metrowy odcinek.

Zakaz skrętu, a tym samym wjazdu w ulicę Brandstaettera ma obowiązywać od godziny 7.45 do 8.00 w dni nauki szkolnej. Nie obowiązuje jadących rowerami. Trzeba dodać, że od lat Miejski Inżynier Ruchu i Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu wprowadzają zmiany w organizacji ruchu w rejonach szkół – by uczniowie mogli jak najbezpieczniej dotrzeć na lekcje, czy też zajęcia dodatkowe.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze