fot. UMP

Poznań: Zaginione seniorki odnalezione. Dzięki strażnikom miejskim

Jedna z seniorek zgubiła się na ryneczku osiedla Jagiellońskiego, druga – na osiedlu Bolesława Chrobrego. Obu kobietom pomogli odnaleźć rodziny i wrócić do domów strażnicy miejscy.

O seniorce błąkającej się po ryneczku osiedla Jagiellońskiego, która nie pamięta, gdzie mieszka, powiadomił strażników miejskich jeden z mieszkańców. Strażnicy natychmiast udali się na miejsce, gdzie widziano starszą panią, zapytali, czy dobrze się czuje i czy nie potrzebuje pomocy.

Jak się okazało, seniorka nie potrzebowała pomocy medycznej, ale nie wiedziała gdzie jest, czuła się zdezorientowana i zagubiona. Funkcjonariuszom w trakcie rozmowy udało się ustalić jej dane osobowe, które przekazali patrolowi policji. I wtedy okazało się, że pani jest poszukiwana przez rodzinę, takie zgłoszenie otrzymali policjanci z KP Północ. Zagubiona seniorka została więc odtransportowana do krewnych.

Pomoc kolejnej seniorce także byłą efektem działań mieszkańców, tym razem na osiedlu Bolesława Chrobrego. Tamtejsi mieszkańcy zwrócili uwagę na 88-letnią kobietę, która błąkała się po osiedlu. Gdy okazało się, że nie pamięta, gdzie mieszka, przyprowadzili ją do referatu straży miejskiej. Strażnicy dzięki dokumentom starszej pani ustalili, że nie jest z Poznania. Znalezienie rodziny seniorki trochę trwało, ale dzięki numerowi telefonu do znajomej, który miała przy sobie, udało się. Starszą panią przyjechała odebrać córka, a do czasu jej przyjazdu seniorka była pod opieką strażników miejskich.