Poznań: Zadośćuczyńmy za krzywdy. Spotkanie pod kurią poznańską

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Akcja rozpoczyna się o godzinie 12.30 na Ostrowie Tumskim i ma być wsparciem dla wszystkich skrzywdzonych przez Kościół Katolicki w Polsce. Kto chce wyrazić swoją solidarność z nimi – powinien tu być.

Spotkanie jest także apelem do wzięcia odpowiedzialności przez Kościół Katolicki za krzywdy wyrządzone przez jego funkcjonariuszy, o przełamanie zmowy milczenia wokół przestępstw popełnionych przez księży.

Uczestnicy wesprą również gdańskich katolików, którzy o tej samej porze zaprotestują przed swoją kurią przeciwko braku reakcji biskupów na akty pedofilii. „Sytuacja, w której przedstawiciele gdańskiego kościoła dysponując konkretnymi zgłoszeniami dotyczącymi aktów pedofilii i niewłaściwych zachowań w kościele, milczą i nie podejmują czytelnych i zdecydowanych działań mających na celu wyjaśnienie sytuacji i zadośćuczynienie ofiarom w każdej możliwej formie – jest dla nas niedopuszczalna i sprzeczna z duchem chrześcijańskiej miłości i odpowiedzialności” – informują organizatorzy gdańskiego wydarzenia.

Spotkanie na Ostrowie Tumskim będzie miało charakter krótkiego czuwania i modlitwy za ofiary wykorzystywania seksualnego i w intencji zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych oraz pociągnięcia do odpowiedzialności osób winnych nadużyć.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: