Poznań: Zaczyna się powszechna deratyzacja! „Dwukrotna akcja w ciągu roku jest najsłuszniejszym rozwiązaniem”

szczury fot. S. Steinberger pixabay

Jak przypomina straż miejska, od 1 do 30 września w Poznaniu będzie się odbywała powszechna deratyzacja. Obowiązek jej przeprowadzenia mają właściciele budynków wielorodzinnych, obiektów handlowych branży spożywczej, szpitali i hoteli.

Komunikat o konieczności deratyzacji wydał prezydent Poznania, a to, czy jest ona przeprowadzana zgodnie z zasadami, sprawdzą strażnicy miejscy oraz służby Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Od 1 do 30 września będą kontrolować właścicieli nieruchomości, czy wyłożyli preparaty do zwalczania gryzoni odpowiedniego rodzaju i w odpowiedni sposób oraz czy uporządkowali terenu nieruchomości.

Straż miejska przypominamy również, że zgodnie z zapisami uchwały rady miasta od tego roku deratyzacja prowadzona jest w Poznaniu dwukrotnie.
– Zwiększenie częstotliwości powszechnej deratyzacji ma na celu ograniczanie populacji szczurów, a w efekcie przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz intensyfikacji działań na tym obszarze – wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy straży miejskiej. – Konsultacje z doświadczonymi praktykami z dziedziny deratyzacji wyraźnie wskazały, że dwukrotna akcja w ciągu roku jest najsłuszniejszym rozwiązaniem.

Pierwsza deratyzacja odbyła się wiosną, teraz, w terminie od 1 września do 30 września, należy ją przeprowadzić ponownie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: