Poznań: Zaczyna się Granda! (PROGRAM FESTIWALU)

plakat festiwalu Granda 2021 fot. Granda

Bogaty wybór kryminałów, spotkania z takimi gwiazdami jak Robert Małecki, Katarzyna Bonda, Joanna Jodełka, Ryszard Ćwirlej i Katarzyna Puzyńska i z policyjnymi specjalistami, a na deser – kryminalne ognisko. Zaczyna się Poznański Festiwal Kryminału Granda! Siódmy!

Festiwal będzie się tradycyjnie już odbywał w DS Hanka przy al. Niepodległości i to tam będzie się odbywać większość wydarzeń. Poza spotkaniami z wybitnymi autorami kryminałów są też oczywiście Stacje Sensacje i jak zwykle wyjątkowe wykłady Zakładu Medycyny Sądowej. W holu będzie się też odbywał oczywiście kiermasz książek. Będzie też jak zwykle można zdobyć podpis ulubionego autora.

W tym roku Granda wychodzi też w plener: miłośnicy kryminałów będą mogli się spotkać LABAlandzie, bo tam w sobotę odbędzie się Ognisko Kryminalistów. Będzie tam warto też wybrać w niedzielę w LABAlandzie na spotkania autorskie, zajęcia dla dzieci, warsztaty ze storytellingu i wymiana książek kryminalnych. Będą też food trucki, pokazy plenerowe i inne niedzielne rozrywki familijne.

Program festiwalu:

PIĄTEK 17 września 2021 scena główna DS HANKA al. Niepodległości 26

16:50 -17:00 Nieprzypadkowe otwarcie Festiwalu, (wejście od godziny 16:30)

17:00 – 18:30 Przypadek pewnej blondynki, czyli Katarzyna Bonda pozwoli, by Jan Koprowski zadał jej kilka pytań.

18:40 -18:55 Sensacyjna premiera! tylko u nas! pierwszy oficjalny zwiastun! Filmowy portret Stanisławy Filipiny Demetriaki Paleolog to okazja, by spojrzeć w twarz bohaterki, która stworzyła polską policję kobiecą. ( Pamiętacie zeszłoroczną paradę? tak, to właśnie w zeszłym roku świętowaliśmy 95 lat kobiecych oddziałów Policji)

19:00 – 20:30 Przypadkowi?
Marcela Mossa, Izabelę Janiszewską i Adriana Bednarka zupełnie celowo odpyta Justyna Zimna

20:30 – 22:00 GRANDA +18 “Przypadek psychopaty – czy to zawsze przestępca?” Wykład prof. dr hab. Daniela Boduszka

SOBOTA 18 września 2021 scena główna DS HANKA al. Niepodległości 26

11:00 – 12:30 Przypadek, fortuna, los, fatum… Spotkanie z Anną Kańtoch i Robertem Małeckim, rozmowę poprowadzi Przemysław Poznański

12:30 -14:00 Bez pudła. Pytaniami w Katarzynę Puzyńską i Maksa Czornyja będzie celował Adam Górczewski

14:00 – 15:30 Tutaj nie ma przypadków, tutaj rządzą twarde dowody?
O wykrywaniu i dedukcji z Markiem Krajewskim i Mikołajem Kołyszko porozmawia Małgorzata Sikorska.

15:30 – 17:00 Kapryśny los i niefortunne zbiegi okoliczności. O zmaganiach detektywów i detektywek z Hanną Greń, Przemysławem Żarskim i Ryszardem Ćwirlejem porozmawia Anna Wojtkowiak.

17:00 – 18:00 Jak to opowiedzieć, pokazać, napisać? O tworzeniu treści do podcastów, audycji i artykułów prasowych. O kulisach swojej pracy opowiedzą: podcasterka Kryminalna Skandynawia, youtuberka Hulaj Dusza Julia Medzińska i dziennikarz – Wojciech Sroczyński z Magazynu Śledczego Fakt. Wypytywać o ich tajemnice będzie Marcel Woźniak

18:00 – 19:30 Kręte ścieżki i wąskie zaułki, czyli którędy do odbiorcy: czytelnika, widza, słuchacza? O swojej pracy opowiedzą: Wojciech Chmielarz i Igor Brejdygant, trudne pytania zadawać będzie Magda Sobczak

20:00 – 21.30 Ognisko kryminalistów (LABAland ul. Przełajowa 5) nieformalne spotkanie na labalandzkiej łące miłośników kryminału. Do dyspozycji będą leżaki i koce oraz oferta food tracków.

Tamże ok 20:45 Ballada o mieszadełku przy ognisku słuchowisko komediowo-kryminalne z arcypolskim detektywem Jakubem Fają tu na tropie sprawców uszkodzeń fallusa. Ballada o mieszadełku – przedstawia autor, Kamil Krotofil (wstęp wolny)

SOBOTA 18 września 2021 sala owalna DS HANKA al. Niepodległości 26

Katedra i Zakład Medycyny Sądowej w Poznaniu oraz Zakład Medycyny Sądowej z Zielonej Górze zapraszają na dwa spotkania pt. Od przypadku do przypadku o godzinach 13.00 i 15.00
Spotkanie z dr Dorotą Lorkiewicz-Muszyńską, dr Julia Sobol oraz dr Monicą Abreu-Głowacką

Zapisy na godzinę 13.00 – ZAPISY – link zostanie uruchomiony 12.09 o godzinie 15.00

Zapisy na godzinę 15.00 – ZAPISY – link zostanie uruchomiony 12.09 o godzinie 15.00

Niedziela 19.09 – LABA.Land ul. Przełajowa 5

12:00-13:30 Panie władzo, to był wypadek, zabiłam go zupełnym przypadkiem…
O przyjemnościach mordowania śmiechem opowiedzą: Olga Rudnicka, Marta Obuch i Joanna Jodełka, umierać z rozbawienia będzie Magda Sobczak.

13:30 – 15:00 Losowe wypadki nieprzypadkowych autorów Joannę Opiat-Bojarską, Bartka Szczygielskiego i Marka Stelara śledził będzie Dariusz Milejczak.

Warsztaty ze storytellingu prowadzi Michał Larek, w warsztatach biorą udział uczestnicy wyłonieni na podstawie wcześniejszego konkursu.

Zakamarki DLA DZIECI
Warsztaty detektywistyczne od 11:00 -14.00

Wydawnictwo Zakamarki zaprasza na premierę książki TAJEMNICA DETEKTYWA Martina Widmarka i Heleny Willis. W programie głośne czytanie fragmentów Tajemnicy detektywa oraz gra terenowa oparta na przygodach bohaterów serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: weź z Zakamarkowego stoiska krzyżówkę. Znajdź na terenie Laba.Land dziewięć drewnianych skrzynek z Zakamarkowym logo. W nich znajdują się pytania, zadania, rebusy. Rozwiązania wpisz odpowiednio do krzyżówki. Wypełnioną krzyżówkę przynieś na Zakamarkowe stoisko i odbierz nagrodę-niespodziankę. Stoisko z ofertą Zakamarkowych książek w dobrych cenach w godz. 10:00–14:00 , czytanie godz. 11:00, gra terenowa: w godz. 11:15–13:45.

Strefa Aikido zaprasza dzieci na trening o godz. 12:00 –  rozgrzewka w formie zabawy i pokaz technik aikido dla dzieci w wieku od lat 7 do 14. Rodzice również mile widziani – dowiedzą się, jak sprowadzić do parteru największego twardziela. Wkładamy wygodny, luźny strój sportowy.

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zaprasza od godziny 11:00 na polanę labalandową na pokazy technik policyjnych.

Wymiana książek kryminalnych 11.30 do 15.30

REGULAMIN AKCJI WYMIANY KSIĄŻEK: 1. Przynieś maksymalnie 10 książek kryminalnych, które chciałbyś wymienić. 2. Niech to będą kryminały, na naszym festiwalu właśnie one znajdą nowych właścicieli i również Ty możesz znaleźć coś do czytania dla siebie 3 .Wyłóż książki na przygotowane stoły, aby inni użytkownicy mogli im się przyjrzeć. 4. Obejrzyj książki przyniesione przez innych czytelników 5. Zabierz książki, którymi jesteś zainteresowany (max 10 sztuk). 6.Książki, które nie znajdą nowych właścicieli zostaną przekazane do regałów książkowych lub bibliotek. 7. Akcja będzie trwała w godzinach od 11.30 do 15.30 w Laba.Land

Podziel się:

Ostatnio dodane: