Studenckie śniadanie fot. UMP

Poznań: Zacznij studia od… “Studenckiego Śniadania”

Jak żyje się w mieście akademickim? Co mają do zaoferowania szkoły wyższe w stolicy Wielkopolski? Na te i inne pytania w piątek odpowiedzieli studenci poznańskich uczelni podczas pierwszej transmisji z cyklu “Studenckie Śniadania”.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa kandydaci na studia najczęściej nie mieli okazji zwiedzić swojej przyszłej uczelni lub wziąć udziału w stacjonarnych drzwiach otwartych. Stąd pomysł na akcję “Studenckie Śniadania”. Jest to cykl transmitowanych w mediach społecznościowych spotkań skierowany do kandydatów na studia. Pierwsza transmisja odbyła się w piątek, 17 lipca z placu Wolności. Można było ją oglądać m.in. na profilu FB fundacji Jeden Uniwersytet, Miasta Poznań czy Poznań Przyciąga.

Studenci poznańskich uczelni opowiedzieli o swoich doświadczeniach, możliwościach pracy, stażu i rozwoju, które oferuje im Poznań, a także podzielili się wiedzą i refleksjami dotyczącymi wybranego przez nich kierunku i uczelni.

W planach są kolejne transmisje, tym razem będą one prowadzone z terenu poznańskich uczelni. “Studenckie Śniadania” można śledzić na Facebooku fundacji Jeden Uniwersytet. Tam też organizatorzy zapowiedzą następne spotkania.

W akcji udział biorą studenci Uniwersytetu im Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Ekonomicznego, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytet SWPS, Wyższej Szkoły Bankowej, Uniwersytetu Przyrodniczego czy Collegium Da Vinci.

Organizatorem akcji jest fundacja Jeden Uniwersytet oraz Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Poznańskich. Partnerem cyklu jest Miasto Poznań.

UMP, el

Dodaj komentarz

avatar