Poznań: Zablokowane tory przy placu Wielkopolskim. Przez samochód… Poczty Polskiej

Około południa torowisko po wschodniej stronie placu Wielkopolskiego zostało zablokowane przez samochód, którego kierowca najwyraźniej nigdy nie słyszał o akcji “parkuj metr od torowiska”. Tyle że tym razem nie był to jakiś tam samochód, ale auto w barwach Poczty Polskiej.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Służby MPK podjęły interwencję i blokujące auto zostało odholowane, a kierowca będzie musiał słono zapłacić za jego odbiór z parkingu.

Jak podkreślają specjaliści z MPK, nie ma tu znaczenia fakt, że do blokady doszło na torach po wschodniej stronie placu, czyli tych, które nie są na co dzień używane. One muszą być drożne i tak, bo przecież nigdy nie wiadomo, kiedy dojdzie do awarii tramwaju, wypadku czy kolizji i trzeba będzie z nich skorzystać, żeby nie blokować przejazdów w całym mieście. Po tej stronie placu stoi zresztą tablica informacyjna ostrzegająca przed blokadą torów, którą kierowca najwyraźniej zlekceważył.

Samochód Poczty Polskiej został odholowany i nie utrudniło tu ruchu w centrum. Ciekawe jednak jest to, że akurat poczta Polska dosłownie po drugiej stronie ulicy ma całkiem spory parking na podwórku swoich budynków. I raczej w sobotę nie powinien być jakoś szczególnie przepełniony. Dlaczego kierowca z niego nie skorzystał? Oto jest pytanie.

MPK, el, fot. archiwum

2
Dodaj komentarz

avatar
Krzysztof Górawski
Krzysztof Górawski

piermszy taki przypadek w histori

Danka
Danka

Tylko ze to zdjecie wcale nie jest zrobione na placu Wielkopolskim tylko na Wildzie przy poczcie na 28 Czerwca a rogu Wybickiego i samochody Poczty Polskiej wcale nie parkuja na torowisku.