Poznań: Zablokowana łącznica w stronę Świecka i korki na S11

Jak nie prace drogowe, to wypadki i kolizje, między innymi na autostradzie, S11 i Dk92. W dodatku wtorkowy ruch większy od poniedziałkowego. Kto nie musi dziś jechać samochodem – lepiej niech z tego zrezygnuje.

Trudną sytuację mamy na węźle Komorniki, gdzie doszło do awarii pojazdu ponadgabarytowego na łącznicy prowadzącej od strony Komornik na A2 w kierunku Świecka. Samochody jadęce od strony Wrocławia stoją w korkach, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że czas utrudnień to około 4 godziny. Łącznica jest wyłączona z użytku.

Na S11, na odcinku między Kórnikiem a Poznaniem, korki są większe niż wczoraj, choć wydaje się to niemożliwe. Ale w kolejce trzeba postać już na węźle Kórnik-Południe. Lepiej wygląda sytuacja od Borówca, gdzie kierowcy mają do dyspozycji dwa pasy i tu korków nie ma.

W regionie trudna sytuacja jest we Wrześni, na drodze krajowej nr 92. Tam z powodu prowadzonych prac uruchomiono przejazd wahadłowy i trzeba odstać swoje w kilkukilometrowych korkach.

W samym Poznaniu korki w tradycyjnych miejscach: na Głogowskiej przed wiaduktem Kosynierów Górczyńskich, Niestachowskiej przy budowie św. Wawrzyńca, Naramowickiej i wokół mostu Lecha. Korkuje się rondo Śródka, korki wokół ronda Rataje, zwłaszcza na Krzywoustego, zapchana jest też Królowej Jadwigi. Praktycznie na wszystkich wjazdówkach do miasta trzeba odstać swoje w korkach – na szczęście góra kilkanaście minut.

Podziel się: