Poznań: Z psem na cmentarz? Wkrótce może to być problem

Cmentarz Wiśniowa 1

Dotąd nie było zakazu wchodzenia z psami na poznańskie cmentarze, z wyjątkiem Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan i cmentarzy parafialnych. Ale wielu osobom spacerowanie z psem wśród nagrobków nie bardzo się podoba.

Część mieszkańców uważa, że zabieranie psa na cmentarz jest oznaka braku szacunku dla zmarłych, zwłaszcza że nie wszystkie psy zachowują się odpowiednio w takim miejscu, nie mówiąc już o ich właścicielach. Poznańscy urzędnicy otrzymali dużo skarg w sprawie zabrudzenia nagrobków przez psy, wiele przypadków było zgłaszanych bezpośrednio do zarządców cmentarzy.

W związku z tym urzędnicy zaproponowali poznańskim radnym, by wprowadzili zmiany do regulaminu miejskich nekropolii, czyli Junikowa i Miłostowa – i zakazali wprowadzania tam psów. Wyjątkami byłyby psy-przewodnicy osób niewidomych. Radni będą głosować nad zmianami w przyszłym tygodniu.

Źródło: Radio Poznań


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978