XIV Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem fot. org.

Poznań: XIV Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem

To bieg charytatywny, który ma najdłuższą tego rodzaju tradycję w Wielkopolsce i od początku odbywa się nad poznańską Maltą. Dziś o 17.00 ponownie jego zawodnicy wyruszą na trasę!

Bieg nie ma charakteru komercyjnego wyścigu (bez pomiaru czasu, kategorii itp.), ale charakter towarzyski.
Uczestnicy biegną, maszerują, poruszają się na wózkach inwalidzkich – wszyscy razem w spokojnym tempie jedno okrążenie jeziora Maltańskiego. Na mecie każdy otrzymuje symboliczny medal – cegiełkę. W biegu może wziąć udział 200 osób – pierwotny limit wynosił 150, ale na prośby uczestników organizatorzy zwiększyli go.

Zawodnicy startują przy hangarach Toru Regatowego Malta o godzinie 17.00. Tam też bieg się kończy – do przebycia jest 5,5 km trasy wokół jeziora. Zawodnicy muszą się stawić na starcie do godziny 16.50. Wszyscy uczestnicy muszą zostać zweryfikowani w Biurze Biegu w dniu 19.01.2020 r., które jest czynne w godz. 15.45 – 16.45. Biuro Biegu mieści się pod trybunami (przy hangarach) przy jeziorze Maltańskim. W organizacji pomagają biegacze-wolontariusze.

Wpływy z opłat startowych przeznaczone są na leczenie i pomoc osobom chorym na nowotwory w poznańskich oddziałów onkologicznych podopiecznych Fundacji SiePomaga. Na poprzednim biegu zebrano dla jednego z pacjentów prawie 7 tys. złotych.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze