Poznań: Wzdłuż ulicy Radojewo jest nowy chodnik

Nowy chodnik Radojewo fot. ZDM
Kolejne 200 metrów ulicy ma chodnik, i to w bardzo niebezpiecznym miejscu, gdzie jest duży ruch, a piesi nie mieli dotąd bezpiecznego przejścia.

Chodzi o końcowy fragment ulicy, na którym ruch ostatnio bardzo się zwiększył, a nie było tam chodnika. Stwarzało to niebezpieczne sytuacja dla pieszych i dla kierowców, co zauważyła Rada Osiedla Morasko – Radojewo. To właśnie ona przeznaczyła pieniądze na budowę 200 metrów chodnika.

Chodnik kosztował ponad 230 tysięcy złotych, a jego wykonawcą był Zarząd Dróg Miejskich. Wybudowany chodnik po wschodniej stronie ulicy ma dwa metry szerokości. Z drugiej strony, poszerzona została droga dla rowerów i dobudowany do niej pas dla pieszych szeroki na 1,5 metra. Teraz mieszkańcy mogą korzystać z wygodnego i znacznie bezpieczniejszego dojścia do domów.

W niektórych miejscach trzeba było zawęzić jezdnię (maksymalnie do 4,5 metrów) co nie wpływa na płynność przejazdów, a jednak powoduje uspokojenie ruchu.

Przed przejściem dla pieszych zamontowane zostały maty przeznaczone dla osób z dysfunkcjami wzroku. Ułożony został także system drenażu, który z pewnością przyda się w czasie opadów deszczu.

ZDM,

Podziel się: