Poznań: Wyścig, mecz Lech – Cracovia i ostatni dzień wakacji. Będą korki!

Stadion Miejski fot. ZDM
Pierwsza niedziela września zapowiada się jako dzień wyjątkowo nerwowy dla kierowców. Z powodu imprez zaplanowanych na ten dzień w wielu miejscach już od rana można spodziewać się korków i objazdów.

Już od 8.00 rano okolice Grunwaldzkiej i Bukowskiej zostaną zamknięte dla ruchu z powodu UCI Gran Fondo World Championships POZNAŃ 2019. Wezmą w nim udział kolarze z 40 państw i będą walczyć o tytuł mistrza świata, ale to raczej słabe pocieszenie dla kierowcy, który chciałby właśnie rano, 1 września, wjechać do Poznania od strony zachodniej. Strefa zamknięta dla ruchu pojazdów obowiązuje już od soboty, od 23.30, od ul. Bukowskiej od Roosevelta do Szylinga / Kraszewskiego do niedzieli, do ukończenia zawodów. A już na pewno należy unikać tej części miasta w niedzielę od 8.00 mniej więcej do 16.00, gdy zakończy się wyścig. Dotyczy to także pasażerów miejskiej komunikacji, bo i ona będzie się musiała dopasować do kolarzy.

Jeśli komuś się wydaje, że zakończenie wyścigu zakończy również utrudnienia w zachodniej części miasta – jest w błędzie. Bo o 17.30 przy Bułgarskiej rozpocznie się mecz Lech – Cracovia, a kibice przecież muszą jakoś na stadion dojechać mimo trwającego wyścigu kolarskiego. W dodatku, jak zazwyczaj w czasie meczu, także i wokół Bułgarskiej będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu od 14.30 do 21.30.

Jak informuje Zardzą Dróg Miejskich, w etapie pierwszym, przed rozpoczęciem meczu (o 17:30) i w jego trakcie, wyłączone z ruchu będą:
– ul. Wałbrzyska na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej,
– ul. Ptasia na odcinku od parkingu „POL-HOL” do ul. Wałbrzyskiej oraz ul. Węgorka,
– ul. Świerzawska od strony ul. Bułgarskiej oraz od strony ul. Marcelińskiej na odcinku za wjazdem na osiedle,
– pas do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od centrum) w ul. Jugosłowiańską.

W etapie drugim, pod koniec meczu i na czas rozejścia się publiczności, wyłączone z ruchu będą:
– dwa pasy do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od strony Junikowa) w ul. Bułgarską,
– ul. Bułgarska na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Marcelińskiej (w obu kierunkach),
– ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Bułgarskiej oraz od ul. Jawornickiej do ul. Jugosłowiańskiej,
– ul. Jugosłowiańska na odcinku od ul. Taczanowskiego do ul. Grunwaldzkiej,
– wjazdy w ul. Grunwaldzką z ulic: Conrada Drzewieckiego, Marszałkowskiej, Cześnikowskiej, Bolkowickiej i Babimojskiej.

Ponadto obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Ptasiej i Wałbrzyskiej oraz zakaz wjazdu w zatokę na ul. Jugosłowiańskiej przy ul. Grunwaldzkiej (z wyjątkiem służb upoważnionych).
Utrzymana zostanie komunikacja zbiorowa w ciągach ulic: Bułgarskiej i Grunwaldzkiej i tradycyjnie na wniosek policji mogą być wprowadzone inne czasowe zmiany w rejonie imprezy.

„Głos Wielkopolski” przypomina także, że ostatni dzień wakacji jest tradycyjnie dniem chętnie spędzanym w zoo. Poznański ogród jest wtedy tak oblegany, że na ulicy Krańcowej tworzą się kolejki samochodów, które nie mogą dojechać do zoo. Także i tam lepiej nie wybierać się samochodem.

ZDM, Głos Wielkopolski, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: