św. Marcin, Projekt Centrum fot. L. Łada

Poznań: Wypadki, remonty i deszcz. Korki w mieście

Wypadek między Rydzyną a Lesznem, utrudnienia w Żninie i kolejny etap remontu św. Marcina i okolic w Poznaniu. Wszystko to plus padający deszcz sprawia, że po mieście i regionie jeździ się trudno i znaczniej wolniej niż zwykle.

Do tragicznego wypadku doszło około godziny 4.30 na S5 między Rydzyną a Lesznem w stronę Poznania. Jak informują strażacy z OSP Rydzyna, samochód osobowy z nieznanych przyczyn wypadł z drogi, wpadł do rowu odwadniającego i uderzył w betonowy element. Kierowca zginął na miejscu – podróżował sam. Na trasie są jeszcze utrudnienia w ruchu.

Z kolei na S5 w województwie kujawsko-pomorskim, ale tuż przy granicy z Wielkopolską, także doszło do wypadku, który utrudnił dojazd w kierunku Poznania. Kierowcy musieli korzystać z objazdów.

Utrudnienia są też w samym Poznaniu. Poza tradycyjnymi miejscami korków jak Lechicka, Bałtycka, Niestachowska, Dąbrowskiego przy rynku Jeżyckim, Królowej Jadwigi czy Estkowskiego, dodatkowe utrudnienia czekają kierowców w samym centrum Poznania.

W dniach 20-22 kwietnia całkowicie nieprzejezdny będzie odcinek ul. Św. Marcin od ul. Ratajczaka do ul. Piekary. Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, w tym czasie będą wykonywane prace związane z nową podbudową pod jezdnię, czyli warstwą konstrukcyjną drogi. Wjazd na ul. Św. Marcin od ul. Piekary będzie zamknięty, nie będzie również możliwości wjazdu na posesje przy ul. Św. Marcin nr 21, 23, 25, 28, 30.

Dodatkowym utrudnieniem dla kierowców jest pogoda – pada deszcz i będzie padał cały dzień, może więc być bardzo ślisko. Uważajcie na drogach!