Poznań: Wypadek na Krzywoustego. Jest opinia toksykologiczna

wypadek na Krzywoustego fot. policja Poznań

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu właśnie otrzymała opinię toksykologiczną ofiar wypadku, do którego doszło w czerwcu na ulicy Krzywoustego w Poznaniu. 16-latek w audi staranował taksówkę. Co wykazała opinia?

Przypomnijmy: do wypadku doszło 14 czerwca nad ranem. 16-latek prowadzący audi uderzył stojącą w zatoczce skodę, taksówkę, w której był jej kierowca, 21-letni mężczyzna. Kierowcy obu samochodów zginęli na miejscu. 16-latek był długo reanimowany, jednak nie udało się go uratować. Tuż po wypadku policjanci podali informację, że licznik audi zatrzymał się na 220 km.

Z opinii toksykologicznej wynika, jak podaje Radio Poznań, że ani we krwi 16-latka, ani kierowcy taksówki nie stwierdzono obecności alkoholu czy substancji odurzających. W związku z tym prokurator przekazał zebrane dotąd dowody biegłym, by przeprowadzili rekonstrukcję wypadku, jego przyczyn i okoliczności.

Jak dotąd nie udało się ustalić, dlaczego 16-latek mieszkający w Środzie Wielkopolskiej w nocy zabrał kluczyki do samochodu ojca i z ogromną prędkością ruszył do Poznania. Prokuratura ma nadzieję, że biegłym uda się ustalić, czy powodem tragicznego wypadku była na przykład nadmierna prędkość czy też awaria samochodu.