Poznań: Wypadek na Hetmańskiej przy Dmowskiego – zobaczcie film!

Hetmańska, Dmowskiego
To zapis wypadku, do którego doszło 26 lutego około południa. Kierowca jadący Hetmańską chciał skręcić niezgodnie z przepisami – i wjechał wprost pod tramwaj linii nr 11.

Kobieta siedząca za kierownicą jechała Hetmańską od strony Głogowskiej i chciała skręcić w lewo, w ulicę Dmowskiego. Tymczasem od kilku miesięcy obowiązuje tu zakaz skręcania w lewo wprowadzony po tym, gdy na przejściu dziecko wpadło pod tramwaj. Chodziło o zwiększenie bezpieczeństwa tak dla pieszych, jak i dla kierowców w tym rejonie.

Wczorajszy wypadek pokazał, że zakaz jest jak najbardziej zasadny. Nawet nie chodzi o to, że pani prowadząca auto zignorowała znaki informujące o nowej organizacji ruchu. Na tym przykładzie wyraźnie widać, że kierowca skręcający w lewo ma ograniczone pole widzenia – i może wjechać wprost pod tramwaj. A mimo że tramwaj nie jechał szybko, dopiero przecież ruszył z przystanku, a samochód stał – to uderzenie było bardzo silne. Karoseria została zgnieciona tak bardzo, że kobietę z samochodu musieli uwalniać strażacy.

Zobaczcie nagranie wypadku.

el

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: