policja fot. KMP

Poznań: Wyłudzali VAT. Straty mogły wynieść nawet ponad 12 milionów!

Policjanci z Wielkopolski, przy współpracy z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu doprowadzili do zatrzymania pięciu osób podejrzanych o wyłudzenia VAT.

– Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego, Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału Odzyskiwania Mienia KWP w Poznaniu zatrzymali 5 osób – mieszkańców Poznania i pow. szamotulskiego – tłumaczy Maciej Święcichowski, z biura prasowego wielkopolskiej policji. – Jest to efekt 2-letniej pracy policjantów. Zatrzymana grupa osób jest podejrzana o uszczuplenie należności z tytułu podatku VAT na kwotę ponad 12 milionów złotych. Sprawa ma swój początek w 2014 roku. Grupa osób prowadząca działalność gospodarczą w branży budowlanej wystawiała na rzecz współpracujących z nią podmiotów faktury na zawyżone kwoty, nieadekwatnie do faktycznie poniesionych kosztów lub tzw. puste faktury, nie mające pokrycia w rzeczywistości. Proceder miał trwać do końca września 2015 roku.

Do zatrzymań osób podejrzanych doszło pod koniec maja. Zatrzymani usłyszeli m.in. zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa i prania pieniędzy oraz dodatkowo oszustwa podatkowego. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP / op. AS

Dodaj komentarz

avatar