Wyłom fot. PIM

Poznań: Wyłom z nowymi chodnikami i miejscami parkingowymi

Dobiega końca przebudowa ulicy Wyłom na odcinku między ulicami Piątkowską a Nasienną. Od 15 stycznia zacznie tu obowiązywać stała organizacja ruchu, a odbiór końcowy inwestycji planowany jest na ten miesiąc.

– Ulica stała się bezpieczniejsza i wygodniejsza. Mieszkańcy będą korzystać z nowego chodnika, miejsc parkingowych, a wiosną cieszyć się z dodatkowych drzew i trawnika. Zasadnicze prace udało się przeprowadzić w niespełna trzy miesiące – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przebudowany odcinek ul. Wyłom liczy 300 metrów i jest ważnym łącznikiem ul. Piątkowskiej i Nasiennej. Korzystają z niego mieszkańcy os. Powstańców Warszawy oraz położonego nieopodal osiedla domów jednorodzinnych. Przed przebudową ul. Wyłom miała porządny chodnik tylko po stronie północnej, a parking dla samochodów osobowych był gruntowy. Na południowej stronie ulicy ułożone były tylko fragmenty chodnika z różnych, niejednolitych materiałów.

W ramach inwestycji powstał chodnik z kostki brukowej po południowej stronie ulicy, nowe krawężniki i zjazdy do posesji, częściowo odtworzona została nawierzchnia jezdni. Miejsca parkingowe wyznaczono na północnej stronie drogi, a na jezdni pojawiły się trzy progi zwalniające. Całość uzupełniła zieleń – nowe drzewa i trawnik. Inwestycja była również okazją do budowy kanału technologicznego pod ziemią oraz do przebudowy odwodnienia.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze