Poznań: Wybuch kamienicy na Dębcu. Oskarżony Tomasz J. nie przyznaje się do winy

Wybuch kamienica Dębiec fot. UMP
Tomasz J., oskarżony o spowodowanie wybuchu w kamienicy na Dębcu, nie przyznaje się do winy. Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień.

Dodatkowo Tomasz J. dodał, że chce ponownie trafić do celi i nie uczestniczyć w dalszym ciągu swojego procesu. Ma do tego prawo, na sali rozpraw może go reprezentować adwokat. Zaskoczenia jednak takim obrotem spraw nie krył prokurator. Obrońca oskarżonego przekonywał natomiast, że ta sprawa wbrew pozorom nie jest oczywista.

Na rozprawie został przesłuchany dzisiaj tylko jeden świadek. Siostra zmarłej żony oskarżonego, powiedziała w sądzie, że kobieta przed śmiercią bała się swojego męża. Spowodowane to było wypadkiem w jakim uczestniczył Tomasz J. i ich wspólny syn Kacper. Chłopiec nabawił się bardzo poważnych obrażeń i do dziś musi być leczony. Według matki chłopca oskarżony mógł chcieć celowo zrobić krzywdę sobie i dziecku.

Tomasz J. jest oskarżony o zamordowanie pięciu osób oraz próbę zabicia trzydziestu czterech innych. Mężczyzna miał być zazdrosny o relację żony z jednym z kolegów i z tego powodu ją zabić. Tak przynajmniej uważa prokuratura. Następnie, żeby zamaskować swoją zbrodnię, Tomasz J. odkręcił gaz w kamienicy i doprowadził do jej wybuchu. Zginęły cztery kolejne osoby, a wiele zostało rannych (w tym sam oskarżony).

Kolejna rozprawa w tej sprawie odbędzie się 22 listopada.

Podziel się: