Animator 2020 fot. M.Zakrzewski

Poznań: Wtorek na Animatorze

Przedpołudnie piątego dnia festiwalu warto spędzić w Kinie Muza. Natomiast wieczorem obejrzeć produkcje studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i pokaz “Kobiety mają głos”.

W Muzie O 10 i o 12:00 odbędą się pokazy Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych. O 14:00 w programie kolejna odsłona ANIMACJI Z BRAZYLII – tym razem będą to filmy krótkich metraży z lat 1979 – 1999. Między 16:00 a 21:00 – pokazy we wszystkich kategoriach konkursowych zarówno offline, jak i online na stronie festiwalu. 

Wieczorem o 20:00 warto się wybrać na ANIMATED LATE NIGHT SHOW: STUDENT ACT, czyli spotkanie z animatorami ze środowiska Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. O 20:30 z kolei pokaz KOBIETY MAJĄ GŁOS, w którym zostaną wyświetlone produkcje, jakie stworzyły animatorki i jakie poruszają tematy cielesności, tożsamości czy macierzyństwa. O 21:00 festiwal połączy się z chilijskim twórcą Verdugo Soto, który opowie o swoim filmie pełnometrażowym „Elulu”.

Wieczorem na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta zostanie wyświetlona japońska animacja „Paprika”, a o 22:00 – retrospektywa brytyjskiej artystki Joanny Quinn, którą za całokształt twórczości w tym roku zostanie uhonorowana Kryształowym Pegazem.

Bilety na wydarzenia offline można kupić w kasie Kina Muza oraz na portalu bilety24.pl.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do Oscara(R). To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. Potrwa do 15 lipca.

14. MFFA ANIMATOR

4 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze