podpisanie listu intencyjnego przez wicestarostę Tomasza Łubińskiego fot. PP

Poznań: Wsparcie dla Teatru Muzycznego od władz powiatu

Dwa samorządy – Poznań i powiat poznański – zadeklarowały współpracę w zakresie wsparcia działalności Teatru Muzycznego w Poznaniu. W środę 30 grudnia 2020 roku podpisany został w tej sprawie list intencyjny. Oczywiście online.

Oba samorządy bardzo doceniają rolę Teatru Muzycznego w Poznaniu, który działa dla mieszkańców Poznania oraz powiatu poznańskiego; ale przecież nie tylko dla nich. Ta funkcjonująca od 65 lat instytucja propaguje kulturę i wzmacnia rangę oraz rolę Metropolii Poznań na mapie kraju, zaspokajając jednocześnie potrzeby kulturalne mieszkańców.
– Dlatego naturalnym staje się usankcjonowanie tej współpracy, w tym również wsparcie finansowe jakie planujemy przekazać w przyszłym roku dla tej instytucji kultury – mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański, który wraz z Jędrzejem Solarskim zastępcą prezydenta Poznania, złożyli zdalnie swoje podpisy pod listem.

– Sztuki i spektakle, które wystawia poznański Teatr Muzyczny, cieszą się ogromną i nieustającą popularnością. Zanim, w wyniku pandemii, instytucja ta przeniosła swoje działania do sieci, frekwencja na przedstawieniach zawsze była stuprocentowa. Dzisiaj, pomimo trudności, teatr nadal żyje, utrzymując kontakt z odbiorcami i realizując szereg ciekawych przedsięwzięć. Cieszymy się, że możemy wesprzeć tę znaczącą dla miasta instytucję – dodaje Jędrzej Solarski.

Jak wspomina Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu we wrześniu 2020 roku, wspólnie z Jędrzejem Solarskim miał okazję spotkać się ze Janem Grabkowskim, starostą poznańskim. Wydarzenie to zaowocowało podpisaniem listu intencyjnego pomiędzy miastem i powiatem w zakresie współfinansowania Teatru Muzycznego w Poznaniu w latach 2021-2023.

– Bardzo się cieszę z tego powodu, ponieważ nasza instytucja kieruje swoją ofertę nie tylko do mieszkańców Poznania, ale także całej Metropolii Poznańskiej. Dzięki tej współpracy będziemy nie tylko pokazywać spektakle i koncerty dla bardzo licznej grupy widzów, która chętnie do nas przyjeżdża z wielu podpoznańskich gmin, ale też realizować projekty w powiecie – zapowiada P. Kieliszewski.

Współpraca Teatru Muzycznego i powiatu poznańskiego ma już pierwsze konkretne efekty. Dzień wcześniej bowiem (29 grudnia) odbyła się premiera na FB oraz kanale YouTube wyjątkowego koncertu z największymi przebojami musicalowymi pt. „Bądźmy razem. Koncert dla pracowników służby zdrowia”. Wydarzenie to, współfinansowane przez powiat poznański, dedykowane jest pracownikom służby zdrowia; lekarzom, pielęgniarkom, laborantom, administracji szpitali, ratownikom medycznym czy dyspozytorom pogotowia – słowem wszystkim, którzy od prawie roku, każdego dnia stawiają czoła pandemii oraz walczą o zdrowie i życie każdego z nas.

– Przy okazji pomożemy też artystom, którzy w ostatnich miesiącach także znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji – podkreśla wicestarosta. – Zróżnicowany repertuar, złożony z największych hitów musicalowych ma zapewnić wszystkim świetną zabawę i pozwolić choć na te kilka chwil oderwać się od rzeczywistości.

Powiat Poznański

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze