WOŚP serduszko 1 fot. S. Wąchała

Poznań: WOŚP trwa! Serduszko zlicytowane, czekamy na Tytkę z Glancem

26,5 tys. zł – tyle zapłacił zdobywca złotego serduszka, który przelicytował wszystkich konkurentów. I okazało się, że to już jego dwudzieste serduszko! Wręczono mu je na scenie, na której teraz trwają koncerty w oczekiwaniu na Tytkę z Glancem.

Na scenie właśnie gra Wolf Spider, a po nich wystąpią Chłopcy z Placu Broni. Wiele osób przyszło specjalnie na ten koncert, by zaśpiewać z nimi a tekst piosenki “Kocham wolność”. Jest tłok, a przecież sporo osób jeszcze jest w halach, bierze udział w zabawach i warsztatach, poznaje tajniki pierwszej pomocy, ogląda sprzęt strażaków czy podziwia szturmowców Imperium na stoisku rekonstruktorów.

Wielki Finał rozpocznie się o godz. 19.50. Wtedy ogłoszone zostaną wyniki konkursu “Puszka prezydenta”, a zwycięzca otrzyma wielkie piernikowe serce, wypieczone i ozdobione przez dzieci w poznańskiej Piekarni Ławica. Później poznaniacy wspólnie odpalą wyjątkowe Światełko do Nieba – w tym roku zamiast fajerwerków będzie to Tytka z Glancem – światełka latarek w telefonach komórkowych z nałożoną torebką z serduszkiem. Obecni zapalą je dokładnie o 20.00. Po Światełku do Nieba na scenie zagra Modesta Pastiche.

Podczas Światełka do Nieba na scenie będzie też prezydent Jacek Jaśkowiak, który już dziś dla orkiestry grał w szachy, a potem jeździł na rowerze. I może się okazać, że jest też zwycięzcą “Puszki prezydenta”, sądząc po tym co napisał na swoim FB: “Wystarczyła godzina kwestowania, by zapełnić puszkę”.

Prezydent podziękował też wszystkim za szczodrość. “Poprzez udział w WOŚP pokazujemy dzieciom, na czym polega solidarność i dobroć” – podsumował.

el, fot. Sławek Wąchała

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze