Poznań: Wolni od nienawiści – uwalnianie murów z hejtu

Łazęga Poznańska zaprasza do udziału w nietypowym spacerze po Starym Mieście. Jego celem będzie zamalowywanie nienawistnych haseł i hejterskich napisów na poznańskich murach.

Takich napisów – niestety – w Wolnym Mieście Poznaniu nadal nie brakuje. Maciej Krajewski, czyli Łazęga Poznańska, który -jak sam mówi – „uwielbia łazęgować ulicami swojego miasta”, widzi je praktycznie podczas każdego spaceru.

„A jednak czasem się wstydzę, jestem zażenowany i czuję, że są wśród nas ludzie, którzy nie rozumieją historii i takimi bezmyślnymi, nienawistnymi napisami na murach psują wizerunek naszego otwartego, przyjaznego miasta” – pisze w zaproszeniu na spacer.

Łazęga poznańska nie zgadza się na pisanie nienawistnych haseł na murach – ale tak samo nie zgadza się, by je mijać obojętnie, udawać, że się ich nie widzi i że tak naprawdę takie mazanie to nic nie znaczy. Dlatego w najbliższą sobotę zaprasza na zamalowanie dwóch napisów przy Muzeum Etnograficznym od strony ulicy Grobla, gdzie uczestnicy akcji spotkają się w samo południe.

„Możecie zgłaszać kolejne i wziąć udział w tej akcji. Akcja to nie nowa. Przy okazji szacun dla młodzieży spod znaku HEJT STOP! HEJT STOP i wszystkich z kręgów Poznań Wolny Od Nienawiści. Wiele dałbym, by takie akcje przestały być potrzebne…” – podsumowuje Maciej Krajewski.

Spacer wyruszy o 12.00 sprzed Muzeum Etnograficznego od strony ulicy Grobla.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: