Poznań: Wojewoda Zbigniew Hoffmann odpowiada Jackowi Jaśkowiakowi

Wojewoda Zbigniew Hoffmann postanowił odnieść się do stawianych mu zarzutów przez miasto odnośnie planowanych inwestycji na Dworcu Głównym w Poznaniu.

O samej inwestycji pisaliśmy tutaj.

Po jej ogłoszeniu swoje, krytyczne, stanowisko wobec tej inwestycji opublikowało Miasto, twierdząc, że sugerowane rozwiązania są “niefunkcjonalne i krótkowzroczne”.

Wojewoda Hoffmann przede wszystkim podkreślił, że planowane rozwiązania “umożliwią bezpośrednią komunikację dworca z ulicami: Składową i Św. Marcin”. Dodatkowo wojewoda dodał, że PKS, który jest spółką miejską, wiedział o planowanej inwestycji wcześniej. Jest to o tyle istotne, że Miasto w swoim oświadczeniu narzekało na brak komunikacji pomiędzy urzędami.

Co ciekawe, wojewoda Hoffmann ujawnił, że PKP prowadziło również korespondencję bezpośrednio z Miastem: – Potwierdzeniem tego może być np. korespondencja pomiędzy PKP a wiceprezydentem M. Wudarskim z listopada 2018 roku. Nie oceniam sposobu przekazywania informacji pomiędzy panami prezydentami Poznania – dodał wojewoda.

Zbigniew Hoffmann przyznał jednak, że jest zaskoczony planami Miasta dotyczącymi przeniesienia Dworca PKS w inne miejsce i, że “z informacji, które posiada, wynika, że PKP nie dysponowało wiedzą na temat tej koncepcji”.

– Sformułowania władz miasta Poznania, że inwestycja na dworcu PKP może być ofiarą roku wyborczego, jest, delikatnie mówiąc, wysoce niestosowna. Ponadto krytyka ze strony prezydentów Poznania jest w mojej ocenie jest nieuzasadniona, biorąc pod uwagę przede wszystkim interes mieszkańców Poznania i Wielkopolski – podsumował wojewoda.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze