Poznań: 100 milionów złotych na rozbudowę Dworca Głównego! Powstanie między innymi nowy peron

Prawie 100 milionów złotych – tyle przeznaczy PKP na rozbudowę największego dworca w Poznaniu. Za te pieniądze wybudowany zostanie nowy peron oraz przedłużone zostanie przejście podziemne.

Przejście podziemne połączy Dworzec Zachodni, z dworcem PKS i tym samym umożliwi pasażerom dużo łatwiejsze poruszanie się pomiędzy peronami. Nowy peron ma natomiast powstać pomiędzy galerią handlową Avenida, a peronem nr 3.

– Inwestycja na tak dużej stacji, jak Poznań Główny, jest niezbędna przy rosnącej liczbie pasażerów kolei. Na te potrzeby odpowiada Krajowy Program Kolejowy, z powodzeniem realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Dodatkowy peron znacznie poprawi przepustowość stacji i pozwoli na zwiększenie liczby połączeń. Wydłużone przejście zapewni komfortową obsługę podróżnych i lepszą komunikację w obszarze stacji, dworca autobusowego i mieście – powiedział Arnold Bresch, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

– Nadzorowany przeze mnie od kilku lat zespół ds. poznańskiego węzła kolejowego ściśle współpracuje z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. Teraz widać efekty dobrego współdziałania. Wspólnie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, poprawiamy infrastrukturę i rozwijamy kolej. To ważne, bo dzięki bezpiecznym i wygodnym podróżom z funkcjonalnej stacji Poznań Główny kolej przyciągnie kolejnych pasażerów, a to zmniejszy korki i emisję zanieczyszczeń – powiedział Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

Prace na Dworcu Głównym planowane są do marca 2022 roku i jest szansa, że rozpoczną się jeszcze w tym roku. Inwestycja o wartości 97,2 mln jest realizowana ze środków budżetowych.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze