wojewoda Łukasz Mikołajczyk fot. WUW

Poznań: Wojewoda będzie czytał “Balladynę”

Prezydent Jacek Jaśkowiak w Bibliotece Raczyńskich – a wojewoda Łukasz Mikołajczyk w pałacu Działyńskich. Obaj punktualnie o godzinie 11.00 zaczną czytać “Balladynę” Juliusza Słowackiego w ramach Narodowego Czytania.

Czytania prezydenta będzie można posłuchać na tarasie biblioteki, natomiast wojewody – w Sali Czerwonej pałacu Działyńskich. Oprócz wojewody “Balladynę” będą czytać także uczniowie poznańskich szkół, Zbigniew Talaga, p.o. wielkopolskiego kuratora oświaty, prof. Tomasz Jasiński, dyrektor Biblioteki Kórnickiej PAN i Cezary Mazurek z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Z okazji tegorocznej edycji Narodowego Czytania powstał też specjalny filmik, prezentujący m.in. pierwsze wydanie “Balladyny” i rękopis wiersza poety “Smutno mi Boże”, znajdujące się na co dzień w skarbcu w Zamku w Kórniku.

Tegoroczna akcja została przygotowana wspólnie przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Wielkopolskie Kuratorium Oświaty, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Bibliotekę Kórnicką PAN, Zespół Szkół Mechanicznych w Poznaniu, Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu i Stowarzyszenie Teatralne Legion z Kórnika.

WUW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze