droga rowerowa Hetmańska fot. ZDM

Poznań: Wilda ma nowe odcinki dróg rowerowych

Blisko 950 metrów dróg o nowej nawierzchni jest już do dyspozycji rowerzystów poruszających się w rejonie ul. Hetmańskiej i jej skrzyżowania z Drogą Dębińską.

Podczas gdy końca dobiegają budowy dróg rowerowych wzdłuż ul. Grunwaldzkiej i Dolnej Wildy, cykliści mogą korzystać z kolejnych odnowionych odcinków drogi rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego biegnących po południowej stronie ul. Hetmańskiej. Natomiast Droga Dębińska zyskała dwa przejazdy rowerowe, ułatwiające dotarcie do Wartostrady i ciągów pieszo-rowerowych na ul. Hetmańskej.

Na odcinku od stacji paliw BP do skrzyżowania z ul. Dolna Wilda betonową kostkę zastąpił równy i komfortowy asfalt. Nowa nawierzchnia pojawiła się również na drodze rowerowej po wschodniej stronie Drogi Dębińskiej pod wiaduktem w ciągu ul. Hetmańskiej. W ramach tego samego zadania wykonana została również nawierzchnia łącznika ciągów pieszo-rowerowych przy Drodze Dębińskiej i po północnej stronie ul. Hetmańskiej. Z tego ostatniego rowerzyści korzystać mogą już od kilku miesięcy, ale dopiero teraz nastąpił jego formalny odbiór. Nową infrastrukturę uzupełniają dwa przejazdy rowerowe przez Drogę Dębińską po obu stronach wiaduktu i zjazd w kierunku Wartostrady.

Inwestycja została zrealizowana w ramach zwycięskiego projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 „Wartostrada-Wilda: wygodnie pieszo i rowerem”. Jej całkowity koszt wyniósł ponad 520 tysięcy złotych.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze