Poznań: Wielkopolska Izba Lekarska złożyła zawiadomienie do prokuratury

szpital Szwajcarska fot. UMP
Chodzi o reportaż o szpitalu przy Szwajcarskiej w Poznaniu wyemitowany przez TVN w „Uwadze”. Zdaniem WIL zawiera on nieprawdziwe treści, znieważające pracujących tam lekarzy.

Zawiadomienie zostało złożone dziś do Prokuratury Rejonowej Poznań-Stare Miasto. Jest to zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby posługujące się nieprawdziwymi, znieważającymi lekarzy ze Szpitala Wielospecjalistycznego im. J. Strusia w Poznaniu twierdzeniami, które pojawiły się w programie „UWAGA!” wyemitowanym 16 listopada 2020 r. przez stację telewizyjną TVN oraz w komentarzach na portalu społecznościowym Facebook.

„Wielkopolska Izba Lekarska wyraża stanowczy sprzeciw wobec wypowiedzi poniżających lekarzy w opinii publicznej oraz narażających ich na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywanego zawodu” – czytamy w uzasadnieniu decyzji WIL o złożeniu zawiadomienia.

Dzień po emisji kontrowersyjnego reportażu pracownicy szpitala zorganizowali konferencję prasową dementując fakty przedstawione w materiale. Szpital również złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury.

WIL, el

Podziel się: