śmieci sprzątanie świata fot. UMP

Poznań: Wielkie sprzątanie miasta. “Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

“Clean up the World” – międzynarodowa akcja, w ramach której miasta organizują wielkie sprzątanie, tradycyjnie odbędzie się w trzeci weekend września.

Pierwsza edycja akcji odbyła się w 1989 r. w Australii. W Polsce pierwszy raz mieliśmy z nią styczność pięć lat później. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się pomiędzy 20, a 22 września pod hasłem “Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”.

Koordynatorem akcji w stolicy Wielkopolski jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania. To właśnie do nich powinni się zgłosić wszyscy chętni wolontariusze, którzy chcą dołączyć do sprzątania miasta (szczegóły tutaj). Dzięki zapisom, wolontariusze będą mogli odebrać specjalne worki z Urzędu Miasta, do których należy wrzucać zebrane śmieci. – Ma to na celu uniknięcie podrzucania odpadów w miejsca gromadzenia odpadów z akcji, co niestety miało miejsce w latach minionych. Prosimy o deponowanie odpadów wyłącznie we workach otrzymanych od organizatora – tłumaczą urzędnicy miejscy.

UMP / op. AS

Daj znać innym

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Wiesław Felczak
Gość
Wiesław Felczak

To musi być ciągle powtarzane – kosze na śmieci w mieście muszą być większe i często sprzątane

Grażyna ze Wilczoka
Gość
Grażyna ze Wilczoka

Niemcy z Rethman-Sanitech zacierają ręce widząc tych błaznów. Wolontariusze do pracy zarobkowej! Wasza praca warta tyle ile wasze dochody.