Poznań: Wiceminister Szynkowski vel Sęk gra Chopina. Nagranie robi furorę w mediach społecznościowych

Szymon Szynkowski vel Sęk fot. Karolina Adamska

Przy okazji finałów Konkursu Chopinowskiego pochodzący z Poznania Szymon Szynkowski vel Sęk postanowił pochwalić się wykonaniem walca Des-dur op. 64 nr 1 F. Chopina i podzielić analogią między muzyką a dyplomacją.

Co może mieć wspólnego muzyka i dyplomacja? wiceminister mówi o tym w filmie nagranym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, który ma spopularyzować trwający właśnie finał XVIII Konkursu Chopinowskiego. To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie, jak podkreśla wiceminister.

Szymon Szynkowski vel Sęk, były poznański radny, jest miłośnikiem Chopina, a także absolwentem poznańskich szkół muzycznych, choć sam o sobie skromnie mówi, że jest tylko muzykiem amatorem.

„Często mówi się, że dyplomacja jest sztuką gry na wielu instrumentach. Niczym w orkiestrze, każdy dyplomata ma swoją partię do odegrania” – mówi w filmie wiceminister. – „Zachęcam Państwa do śledzenia działań polskiej dyplomacji, ale w tym szczególnym czasie do delektowania się muzyką Fryderyka Chopina i oglądania XVIII Konkursu Chopinowskiego”.

 

Finały XVIII Konkursu Chopinowskiego rozpoczynają się dziś i wystąpi podczas nich 12 pianistów, w tym dwóch Polaków, Kamil Pacholec i Jakub Kuszlik. Powinno ich być zgodnie z regulaminem 10, jednak jury zadecydowało o dopuszczeniu dwóch dodatkowych ze względu na wyjątkowo wysoki poziom tegorocznego konkursu.


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978