nowa sala Głuszyna fot. UMP

Poznań: We wrześniu ruszą zajęcia w nowej sali gimnastycznej na Głuszynie

Od początku roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 na Głuszynie będą mogli korzystać z nowej sali gimnastycznej. Do tej pory, ze względu na naukę zdalną, nie mieli szansy cieszyć się nowym obiektem.

W piątek, 28 sierpnia salę wizytował Mariusz Wiśniewski, zastępcą prezydenta Poznania oraz Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

– To kolejny obiekt sportowy dla dzieci i młodzieży, który powstał w Poznaniu. Bardzo się cieszę, że już niedługo będzie on służyć nie tylko szkole, ale również środowisku lokalnemu. Dziękuję obecnej i byłej dyrekcji szkoły, a także radnej Dominice Król i radzie osiedla za zaangażowanie w budowę tego obiektu – zaznacza Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Miasto inwestuje w rejonie Głuszyny. Wcześniej zakończono termomodernizację budynku szkoły. Ochotnicza Straż Pożarna zyskała profesjonalną strażnicę. Do tego dochodzą inwestycje drogowe, jak np. wykonana niedawno zatoka autobusowa i prowadzący do niej chodnik przy ul. Sypniewo.

– Roboty budowlane przebiegały zgodnie z harmonogramem. Zakończyliśmy je w marcu, a w kwietniu sala uzyskała pozwolenie na użytkowanie i była w pełni gotowa na przyjęcie uczniów. Niestety, przez pandemię i wprowadzone w związku z nią środki ostrożności, uczniowie pojawią się w niej dopiero teraz – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Sala dysponuje boiskiem o wymiarach 24×18 m, z możliwością podziału kurtyną na dwa mniejsze, czterema zespołami szatniowymi z zapleczami sanitarnymi, magazynem oraz pomieszczeniem dla trenera. Obiekt został całkowicie przystosowany do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami. Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich, a przejścia między pomieszczeniami są bezprogowe.

Komunikację między nową salą a budynkiem starej szkoły zapewnia nowo wybudowany łącznik.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze