Kolejowa fot. ZDM

Poznań: Wdrażanie SPP na Kolejowej

Wdrożenie nowej organizacji ruchu i parkowana na ul. Kolejowej zostały zaplanowane na 13 i 14 lipca – o ile opady deszczu nie uniemożliwią prac na ulicy. Kierowcy powinni jednak pamiętać o przeparkowaniu samochodów.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, organizacja ruchu zgodna z projektem Strefy Płatnego Parkowania obowiązuje już na odcinku ul. Kolejowej od ul. Hetmańskiej do ul. Potockiej. 13 i 14 lipca prace przeniosą się na pozostałą część ulicy, a z uwagi na długość ul. Kolejowej i zakres robót podzielone zostaną na dwa etapy. We wtorek 13 lipca wykonawcy oznakowania pojawią się na odcinku od ul. Potockiej do ul. Mottego, a kolejnego dnia będą działać na fragmencie od ul. Mottego do Gąsiorowskich.

Kierunek ruchu na Kolejowej nie zmieni się – nadal będzie to ulica dwukierunkowa. Modyfikacje czekają natomiast parkowanie. W kilku miejscach zmieni się sposób postoju, zostanie on też uporządkowany, co poprawi widoczności i podniesie poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych.

Po zachodnie stronie Kolejowej zaparkować można będzie na miejscach równoległych od skrzyżowania z ul. Potockiej do budynku przy Kolejowej 30. Dalej na północ, aż do skrzyżowania z ul. Mottego wyznaczone zostaną prostopadłe miejsca postojowe. Po stronie wschodniej odcinek od ul. Potockiej do wysokości budynku przy ul. Kolejowej 19/21 pozostanie wyłączony z parkowania. Natomiast od tego miejsca do ul. Mottego wyznaczone będą równoległe miejsca postojowe.

Pomiędzy ulicami Mottego i Calliera po zachodniej stronie ul. Kolejowej parkowanie będzie się odbywać na miejscach prostopadłych, natomiast od ul. Calliera do ul. Granicznej na miejscach równoległych. Fragment od ul. Kanałowej do ul. Gąsiorowskich to ponownie parkowanie prostopadłe. Po przeciwnej stronie ulicy postój będzie dozwolony jedynie na wysokości ul. Kolejowej 5, na miejscach równoległych.

Na całej ul. Kolejowej wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę. Na skrzyżowaniach z ulicami: Kanałową, Graniczną, Calliera, Mottego i Karwowskiego utrzymane zostanie pierwszeństwo przejazdu ul. Kolejową. Miejsca wykorzystywane do parkowania położone w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowań i przejść dla pieszych będą zlikwidowane.

Prace związane z wykonaniem oznakowania na ul. Kolejowej powinny rozpocząć się odpowiednio 13 i 14 lipca, i potrwać po jednym dniu. Istnieje jednak ryzyko, że harmonogram prac zostanie zaktualizowany z uwagi na prognozowane intensywne opady deszczu.

W związku z planowaną przebudową ul. Kolejowej zmiany na wymienionych odcinkach zostaną wprowadzone w zakresie niezbędnym do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestników ruchu. Oznacza to, że na tym etapie nie będą montowane m. in. słupki U12c, czy stojaki rowerowe, które mogłyby ulec zniszczeniu podczas prowadzenia prac budowlanych. Oznakowanie poziome zostanie wykonane w technologii cienkowarstwowej farbą na nawierzchni bitumicznej na odcinku od ul. Mottego do ul. Gąsiorowskich oraz na chodnikach. Na kostce kamiennej zostanie zastosowana technologia spray-plastik.

Kierowcy tradycyjnie proszeni są o przeparkowanie pojazdów – podczas prac na ul. Kolejowej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac.

ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze