Poznań: Wartostrada pod lupą Strażników Miejskich

Siedmiu kierowców pozostawiło swoje samochody w pobliżu Wartostrady niezgodnie z przepisami. Strażnicy Miejscy zapowiadają częstsze kontrole tych rejonów.

Sześciu kierowców zostało ukaranych mandatami, a sprawa jednego z nich trafiła do sądu. – Dojazd do ogrodów działkowych Wartostradą w części Winograd (ul. Nadbrzeże) jest dozwolony, jednak bez możliwości parkowania – tłumaczą strażnicy. – Ulica Nadbrzeże objęta jest zakazem ruchu z możliwością dojazdu do ogrodów działkowych. Oznacza to, że samochód można pozostawić tylko na terenie ROD. Jednak z miejsc przeznaczonych do grillowania, które wyznaczone są wzdłuż Wartostrady, chętnie korzystają mieszkańcy, niekoniecznie działkowcy. Na spory ruch samochodów oraz wykorzystywanie trawników na parking zwrócili uwagę mieszkańcy, którzy nawet całymi rodzinami korzystają z uroków Wartostrady.

Strażnicy zapowiedzieli częstsze monitorowanie tego rejonu, szczególnie w dni wolne od pracy, po skargach mieszkańców, którzy twierdzili, że część kierowców z Wartostrady zrobiła sobie autostradę.

Dodaj komentarz

avatar