Poznań: Warta i Lech na kartach PEKA

Lech Poznań na karcie PEKA fot. ZTM

Lech Poznań i Warta Poznań zostały upamiętnione na kartach PEKA, które właśnie trafiły do sprzedaży. Warta ze względu na 110-lecie klubu, Lech – ze względu na stulecie. ZTM ma nadzieję, że kilkanaście tysięcy okolicznościowych wystarczy dla wszystkich fanów.

W miniony weekend wystartował 97. sezon piłkarskiej Ekstraklasy i po raz trzeci z rzędu w najwyższej lidze piłkarskiej występują dwa zespoły ze stolicy Wielkopolski, a derby Poznania będą jedynymi w lidze pojedynkami drużyn z tego samego miasta. Ten rok jest też wyjątkowy z tego powodu, że Warta Poznań obchodzi 110. rocznicę istnienia, bo jest najstarszym klubem piłkarskim w mieście, a Lech Poznań – stulecie.

Z tych wszystkich powodów Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu przygotował okolicznościowe karty PEKA poświęcone obu klubom.
– Warto zaznaczyć, że to pierwsze karty poświęcone klubom sportowym, ale też w obu przypadkach obchodzone przez nie jubileusze są znaczące – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Zielone zostały przygotowane z myślą o kibicach Warty, a niebieska część trafi do kibiców Lecha. Na każdej widać okolicznościowe grafiki związane z rocznicami.
– Ten rok jest dla nas wyjątkowy. W marcu rozpoczęliśmy świętowanie 100 lat powstania klubu. Pod koniec maja zdobyliśmy Mistrzostwo Polski. Obchody rocznicy trwają cały rok i obejmują wiele aktywności, nie tylko związanych z samym sportem. Jubileuszowa karta Peka zainteresuje na pewno naszych kibiców, którzy przecież tłumnie przyjeżdżają na mecze komunikacją miejską – mówi Wojciech Terpiłowski, kierownik działu Marketingi Wizerunkowego Lecha Poznań.

Dla „Zielonych” obecność na kartach ma znaczenie nie tylko pod względem wizerunkowym.
– Promowanie korzystania z komunikacji zbiorowej wśród naszych kibiców i pracowników jest jedną z wielu form naszego zaangażowania w ochronę środowiska naturalnego – podkreśla Antoni Szczepaniak, kierownik marketingu w Warcie Poznań. – Cieszy nas to, że za przejazd publicznymi środkami transportu w naszym mieście można rozliczyć się przy użyciu zielonej karty PEKA z herbem Warty Poznań. Mamy nadzieję, że to jeszcze bardziej zachęci kibiców do wybierania bardziej ekologicznych sposobów przemieszczania się. Dziękujemy Zarządowi Transportu Miejskiego w Poznaniu za włączenie nas w ten wyjątkowy projekt.

Łącznie przygotowano kilkanaście tysięcy specjalnych kart PEKA, a ich pierwsza partia już jest w sprzedaży w Punktach Obsługi Klienta ZTM Poznań oraz wybranych Punktach Sprzedaży Biletów.

Kolekcjonerskie Peki to karty na okaziciela. Kosztują 27 zł, z czego 12 zł wynosi kaucja, a 15 zł to kwota doładowania tPortmonetki do wykorzystania w transporcie organizowanym przez ZTM Poznań. Kwotę doładowania można wykorzystać bezterminowo, a kaucję można otrzymać z powrotem w przypadku oddania karty.

Podziel się: