sprzątanie brzegów Warty fot. S. Wąchała

Poznań: W Wielkim Sprzątaniu Warty wzięło udział kilkaset osób!

Aż 85 sztabów sprzątało dziś Wartę na całej długości rzeki. – Takiej frekwencji się nie spodziewaliśmy – cieszył się Sebastian Staśkiewicz z fundacji Ratuj Ryby, która jest głównym organizatorem akcji.

W samym Poznaniu dziś o 14.00 nad rzeką zjawiło się kilkaset osób chętnych do pracy. Ale sprzątanie zaczęło się już wczoraj w Częstochowie, jak poinformowali organizatorzy rozdzielając pracę. I wszystko wskazuje na to, że uda się zrealizować plan, czyli posprzątać rzekę i jej koryto na całej długości: od Częstochowy do Kostrzyna.

Akcja ma też walor edukacyjny – w tej odsłonie było o niedopałkach, o tym, jak są toksyczne dla przyrody i o tym, dlaczego nie należy ich wyrzucać na trawę czy do wody. A ogrom wydobytych śmieci też robi wrażenie. Tylko podczas poprzedniego sprzątania dna Warty wydobyto ponad 450 kg butelek i 200 kg kapsli w samym Poznaniu.

Po ciężkiej pracy uczestnicy sprzątania dostali poczęstunek, by zregenerować siły, mogli też posłuchać koncertu Obszaru Działań Twórczych SOMA.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze