namiot przed szpitalem HCP

Poznań: W szpitalu HCP przybywa zakażeń koronawirusem

Już nie u 19 a u 22 osób zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. To trzej kolejni pacjenci oddziału kardiologii B szpitala HCP.

Obecnie jest zakażonych 13 pacjentów tego oddziału i 9 osób personelu, w tym lekarze, ratownik medyczny, pielęgniarki i salowa. Kilkanaście osób jest objętych kwarantanną, a oddział jest zamknięty.

Jak informuje Radio Poznań, zakażenie koronawirusem stwierdzono także u jednego pracownika w magazynie Amazona w Sadach (tutaj jest oświadczenie firmy Amazon w tej sprawie) oraz u ośmiu pracowników firmy K.R.U.K. Technika I Energetyka. W obu przypadkach sanepid prowadzi postępowanie epidemiologiczne, które ma ustalić, ile osób trzeba objąć kwarantanną.

Aktualizacja 09 września 2020

W związku z tą sprawą Amazon poprosił nas o publikację w całości ich stanowiska. Poniżej jego treść:

“Wspieramy naszego pracownika, który przebywa obecnie na kwarantannie. Osoba ta ostatni raz była w pracy w lipcu. W sierpniu przebywała na terenie centrum logistycznego jedynie kilka minut.

Ściśle przestrzegamy wytycznych władz sanitarnych i ekspertów medycznych oraz podejmujemy wiele działań, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom zatrudnionym w Amazon. Od kiedy pojawiło się w Polsce zagrożenie epidemiczne, ściśle współpracujemy z lokalnymi władzami i proaktywnie reagujemy na zaistniałą sytuację. Zapewniamy obsługę klientów, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo współpracowników i przestrzegając wszystkich wytycznych lokalnych instytucji, które dotyczą funkcjonowania naszych obiektów.

Warto zaznaczyć, że w czterech centrach logistycznych Amazon w Polsce odbyły się kontrole Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w tym również w w Sadach pod Poznaniem, które miały na celu weryfikację poziomu ochrony pracowników przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem w miejscu pracy. Państwowa Inspekcja Sanitarna zaaprobowała środki bezpieczeństwa wdrożone przez Amazon i nie znalazła żadnych uchybień w naszych procesach. Co więcej, kontrole wykazały, że w celu ochrony pracowników, firma zastosowała szereg zabezpieczeń wykraczających ponad wytyczne rządowe oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.”

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze