Poznań: Zakażony pracownik Amazona przebywa na kwarantannie

“Wspieramy naszego pracownika” – zapewnia Amazon. Przypomnijmy, że pracownik z oddziału firmy w Sadach jest zakażony koronawirusem i przebywa na kwarantannie. Amazon zapewnia też, że dba o bezpieczeństwo na terenie firmy.

Zakażony pracownik raczej nie stanowi zagrożenia dla pozostałego personelu. Jak zwraca uwagę Magdalena Rangosz-Kalinowska. PR manager firmy, ostatni raz był w pracy w lipcu, a w sierpniu jedynie przez kilka minut przebywał w centrum logistycznym.

“Ściśle przestrzegamy wytycznych władz sanitarnych i ekspertów medycznych oraz podejmujemy wiele działań, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom zatrudnionym w Amazon” – zapewnia w oświadczeniu Magdalena Rangosz-Kalinowska. – “Od kiedy pojawiło się w Polsce zagrożenie epidemiczne, ściśle współpracujemy z lokalnymi władzami i aktywnie reagujemy na zaistniałą sytuację. Zapewniamy obsługę klientów, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo
współpracowników i przestrzegając wszystkich wytycznych lokalnych instytucji, które dotyczą funkcjonowania naszych obiektów.

Warto zaznaczyć, że w czterech centrach logistycznych Amazon w Polsce odbyły się kontrole Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w tym również w w Sadach pod Poznaniem, które miały na celu weryfikację poziomu ochrony pracowników przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem w miejscu pracy. Państwowa Inspekcja Sanitarna zaaprobowała środki bezpieczeństwa wdrożone przez Amazon i nie znalazła żadnych uchybień w naszych procesach. Co więcej, kontrole wykazały, że w celu ochrony pracowników, firma zastosowała szereg zabezpieczeń wykraczających ponad wytyczne rządowe oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego”.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze