Poznań: W szkole nie będzie “dnia spódniczki”. “Pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji”

Szkoła Podstawowa nr 7 po krytyce części rodziców zdecydowała się wycofał z pomysłu organizacji “dnia spódniczki” u siebie.

Od początku przedstawiciele placówki byli zaskoczeni zamieszaniem jakie wybuchło z powodu chęci zorganizowania w szkole “dnia spódniczki”. Co wywołało kontrowersje? Szkoła zachęcała do tego, żeby spódniczki założyli również chłopcy. To nie spodobało się części rodziców.

Zarzuty odpierała Monika Kasprowicz, nauczycielka w szkole. – Jestem zaskoczona reakcją rodziców. Organizujemy wiele akcji mających wydobyć z uczniów spontaniczność. Nie rozumiem emocji wywołanych akcją, która jest dobrowolna i skierowana dla każdego. Zostala zorganizowala przez Samorzad Uczniowski, któremu nie możemy podcinać skrzydeł kiedy się chce zaangażować. Miała to być radość i zabawa – podkreślała.

Dzisiaj dyrekcja szkoły w oświadczeniu poinformowała, że placówka rezygnuje z kontrowersyjnego pomysłu. – Niestety, pojawił się głos, który przypisał tej spontanicznej, młodzieżowej akcji treści ideologiczne, czemu stanowczo się sprzeciwiamy. W przekazach medialnych pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji o akcji, które wywołały atak na Szkołę i jej pracowników. Jest to w naszej opinii niesprawiedliwe i krzywdzące. Nie chcąc, aby insynuacje dorosłych negatywnie wpłynęły na dzieci i młodzież, którym najprawdopodobniej trudno będzie zrozumieć powody zamieszania wywołane wokół zaproponowanej akcji, wspólnie z Radą Rodziców podejmujemy decyzję o rezygnacji z pomysłu zorganizowania Dnia Spódnicy.

14
Dodaj komentarz

avatar
Plugawy
Plugawy

Brawo Rodzice, trzeba od razu reagować na takie głupoty.. kiedyś owszem nikogo by to nie ruszyło i kojarzyło się tylko z czymś śmiesznym, dziś “dzięki” wszystkim środowiskom lgbt które na siłę próbują wciskam nam wszelkimi sposobami swoją ideologię trzeba takie głupie pomysły gasić w zarodku.

Darello
Darello

Hmmm. I jak to teraz powiedzieć tym dzieciakom z samorządu? Brawo rodzice. Zrobiliście super robotę.

MUDAMUDAMUDA
MUDAMUDAMUDA

gdyby akcja faktycznie była spontaniczna, to nie trzeba by w każdym wywiadzie o tym przypominać.

adam
adam

sama akcja była łamaniem podstawowych praw wpisanych do konstytucji – kto będzie w spódniczce jest zwolniony z odpowiedzi a kto w spodniach będzie pytany – to jest nierówne traktowanie Polaków i zmuszanie dzieci gorzej uczących się do ubierania spódniczek

Jaroslaw Sassek
Jaroslaw Sassek

Zróbcie dzień głupiego nauczyciela