szpital Środa Wielkopolska fot. WUW

Poznań: W średzkim szpitalu jednak pozostanie ginekologia

Taką decyzję podjął wojewoda Łukasz Mikołajczyk w uzgodnieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przeciwko utworzeniu w szpitalu aż 124 łóżek “covidowych” protestowała dyrekcja szpitala, a także burmistrz Środy i starosta powiatu średzkiego.

Przedstawiciele szpitala i władz Środy Wielkopolskiej przekonywali, że zwiększanie z 40 do 60 łóżek “covidowych” zapewni opiekę chorym na covid-19, ale pozwoli też utrzymać funkcjonowanie pozostałych oddziałów. Na to z kolei nie chcieli się zgodzić przedstawiciele wojewody – ale ostatecznie udało się uzyskać kompromis.

– Podjąłem decyzję o utrzymaniu w średzkim szpitalu – w związku z apelem mieszkanek i mieszkańców – oddziału ginekologii i położnictwa – poinformował wojewoda. – Dziś na miejscu byli moi przedstawiciele i udało się wypracować kompromis, który w mojej ocenie godzi interesy wszystkich stron tej sytuacji.

Po negocjacjach udało się obniżyć liczbę łóżek “covidowych” do 114, w tym 10 intensywnej terapii. Pozostanie też oddział ginekologiczno-położniczy z blokiem porodowym i salą cięć, do których będzie przygotowane osobne wejście. Będzie działała także pracownia endoskopii, karetki ZRM, poradnia lekarza rodzinnego, laboratorium oraz nocna i świąteczna na ul. Szarytek. SOR przestanie funkcjonować 21 listopada o godzinie 7.00.

el

 

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze