Poznań: Protest w obronie wolnych mediów

plac Wolności
Komitet Obrony Demokracji, Akcja Demokracja i Obywatele RP organizują protest w obronie wolnych mediów i wolności słowa. Protest odbędzie się w całej Polsce 10 sierpnia. Także w Poznaniu.

„My, obywatele i obywatelki o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, „w trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny” – stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce. Bo Wolne Media, to Wolni Ludzie, a Wolni Ludzie, to Wolna Polska!” – czytamy w zaproszeniu na protest.

Data 10 sierpnia nie jest przypadkowa: dzień później ma rozpocząć się debata w Sejmie na temat tzw. Lex TVN. Dlatego dzień wcześniej w Warszawie przed Sejmem, a także w ponad 30 miastach w Polsce, w tym w Poznaniu na placu Wolności, o godzinie 18.00 rozpocznie się protest w obronie wolnych mediów.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: