Mural dla Sołacza i Golęcina fot. POSiR

Poznań: W mieście powstaną nowe murale. Na Sołaczu i Golęcinie

Studenci Uniwersytetu Artystycznego przygotowują murale, które zostaną namalowane w przejeździe pod ul. Niestachowską. “Szare, pokryte graffiti ściany tunelu zmienią się nie do poznania” – zapewnia POSiR.

– To wspólna idea Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Dzięki kreatywności studentów droga z Sołacza na Golęcin wzbogaci się o atrakcyjny plastyczny akcent. Cieszymy się, że pomysł spodobał się również Zarządowi Dróg Miejskich, który odpowiada za to miejsce.

Murale były projektowane w ramach zajęć na UAP pod opieką wykładowców: Wojciecha Hoffmanna, Marcina Markowskiego, Mateusza Kokota i Grzegorza Myćki. Studenci pracowali w sześciu zespołach: trzy z nich pracowały nad muralem, którego motywem przewodnim był Golęcin, a trzy – nad muralem dla Sołacza.

Z powstałych sześciu projektów wybrano dwa. Ich autorzy wykonają je na ścianach tunelu w maju, by zdążyć przed zaplanowanymi na czerwiec imprezami lekkoatletycznymi – mityngiem Poznań Athletics Grand Prix oraz 97. PZLA Mistrzostwami Polski.

– W przenoszeniu projektu na ściany wezmą udział studenci, ale chcielibyśmy również zaprosić do pomocy poznaniaków. Jeżeli pozwolą na to przepisy związane z pandemią koronawirusa, akcja będzie mogła przybrać formę “społecznego malowania” – mówi Łukasz Miadziołko.

Do realizacji wybrano dwa projekty: po jednej stronie tunelu będzie mural sołacki z parkiem, mostkami na Bogdance i łabędziami, a po drugiej mural golęciński, gdzie dominować będą akcenty sportowe.

Efektem prac są nie tylko murale, ale także animacje i historia obu dzielnic w pigułce. Będzie mógł się z nimi zapoznać każdy, kto zeskanuje smartfonem kod QR, który pojawi się na ścianach tunelu.

POSiR

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze