Amazon fot. Amazon

Poznań: W magazynach Amazona zmarła kobieta

Zmarła miała około 40 lat i pracowała w Sadach pod Poznaniem na nocnej zmianie. I właśnie podczas pracy doszło u niej do zatrzymania krążenia.

Jak informuje Radio Poznań, gdy zauważono zły stan kobiety, próbowano prowadzić jej reanimację, jednak bezskutecznie. Nie udało się jej uratować. Śmierć pracownicy potwierdziła rzeczniczka firmy.

Pracownicy Amazona od dłuższego czasu protestują przeciwko zawyżanym normom pracy, związkowcy zapowiadają kolejne protesty z tego powodu – ostatnio z kolei problemem był fakt, że firma nie przygotowała żadnych środków ochrony osobistej ani nie wdrożyła zasad bezpieczeństwa ze względu na pandemię koronawirusa.

el

17
Dodaj komentarz

avatar
Człowiek
Człowiek

Miliarderzy dorabiający się fortun na wyzysku i pracy robotników. Pomimo ogromnych dochodów, szokująca pazerność tych ludzkich pasożytów. Sznur, to to na co zasługują.

ParówkaJalapeno
ParówkaJalapeno

firma nie przygotowała żadnych środków ochrony osobistej? Człowieku kiedy? Od razu jak to się zaczęło to wprowadzili nowe zasady i środki ochrony. Może przez pierwsze kilka dni nic nie było, ale wtedy nikt się nie zabezpieczał. Teraz grzecznie 15h w maseczce, bo w autobusie też trzeba ją nosić, a niektórzy dojeżdżają nawet 100km.

Judyta
Judyta

Jak zwykle jedno zdanie prawdziwe reszta wyobraźnia autora

Pseudonim
Pseudonim

Bajki, bajki i jeszcze raz bajki. Autor ma bujną wyobraźnię

pracowita
pracowita

1- wprowadzono srodki ochrony osobistej, wdrozono mnostwo rzeczy majacych chronic pracownikow;
2- normy nie obowiazuja i kazdy moze pracowac jak chce. Narzekaja ci co nic nie chca robic. No nikt jeszcze za nic nierobienie nie placi;
3- kazdy mogl zostac Jeffem Bezosem. Dlaczego mialby sie podzielic fortuna? Nie rozumiem, mial pomysl, szczescie i wzbogacil sie. Trzeba bylo samemu cos stworzyc a nie psioczyc cale zycie, ze wszystko sie nalezy ale samemu nic nie robic;
4- Nie chcecie nie pracujcie tam, nikt Was nie zmusza. Ale gdyby jak to chca zwiazki zawodowe zamkneli ten zaklad to ile osob wyladowaloby na bruku? Moze wezmie ktos pod uwage, ze amazon daje prace wielu ludziom? Moze oni chca pracowac?