Poznań w formie: piknik z Tour de Pologne na MTP

piknik Poznań w formie fot. MTP

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają 29 lipca na kolejny piknik “Poznań w formie”. Odbędzie się przy Iglicy i będzie towarzyszył startowi 80. Tour de Pologne. Na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji oraz badania i porady medyczne.

Przypomnijmy, że “Poznań w formie” to cykl międzypokoleniowych pikników dla poznaniaków, organizowanych przez władze miasta, które mają przekonywać do profilaktyki zdrowotna i zachęcać do skorzystania z bezpłatnych badań oraz porad medycznych. Ten piknik odbędzie się przy Iglicy na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Co tym razem przygotowały miejskie jednostki?

“Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Poznania przygotował przesiewowe badania wzroku, także u dzieci, mające na celu wstępne określenie wady wzroku oraz diagnozę w kierunku zaburzeń widzenia” – informują targi. – “Do tego edukację pod kątem korygowania wad widzenia, porady optyczne czy czyszczenie okularów w myjce ultradźwiękowej. Będą także badania dna oka pod kątem retinopatii cukrzycowej, badania słuchu, badania densytometryczne w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy oraz badania ostrości widzenia. Do tego pomiary składu ciała i porady żywieniowe. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Wielkopolskiego przeprowadzi naukę udzielania pierwszej pomocy oraz korzystania z AED. Zaprezentuje też swój sprzęt i zorganizuje gry i zabawy dla dzieci. Chętni będą także mogli oddać krew – tak szczególnie potrzebną w okresie letnim – w specjalnym ambulansie podstawionym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu”.

W Iglicy stanie scena, na której Teatr Animacji zaprezentuje spektakl “Misja Poznań”, Agencja Artystyczna ArtBonsai – “Kraina Krasnoludków”, a Grupa Abstract pokaże przedstawienie akrobatyczno-cyrkowe “Circus Show”. Będą też szczudlarze, zajęcia zumby dla najmłodszych, zabawy i animacje dla dzieci oraz strefa gier w ping-ponga, piłkarzyki oraz badmintona.

Tradycyjnie już gośćmi pikników są Straż Miejska Miasta Poznania i Komenda Miejska Policji. Tym razem funkcjonariusze przygotowali pogadanki oraz porady dotyczące bezpieczeństwa, szczególnie seniorów. Z kolei Wydział Gospodarki Komunalnej UM Poznania będzie zachęcał do bycia eko i prowadził warsztaty oraz uczył m.in. prawidłowej segregacji odpadów. Dodatkową atrakcją będzie honorowy start 80. Wyścigu Tour de Pologne, który odbędzie się na sąsiednim Placu Marka w samo południe.

Festyn potrwa od 11.00 do 16.00. Wejście przez Hol Wschodni od strony Mostu Dworcowego przy ulicy Głogowskiej 10.

Podziel się: