wielkanocne paczki fot. UMP

Poznań: W DPS-ach już są wielkanocne paczki

Owoce, herbaty i słodycze oraz życzenia świąteczne od Jacka Jaśkowiaka, prezydenta miasta. Wszystko to znalazło się w wielkanocnych paczkach świątecznych, które właśnie zostały przekazane do domów pomocy społecznej.

Co roku władze Poznania finansują świąteczne paczki dla mieszkańców DPS-ów, tradycją są też spotkania z seniorami w restauracji Oaza nad jeziorem Strzeszyńskim. W tym roku spotkanie nie jest możliwe z powodu pandemii, ale paczki jak zawsze trafią do podopiecznych domów.

– Zdajemy sobie sprawę, że zapewne wszyscy czekamy na to, by móc spotkać się osobiście, porozmawiać w świątecznej atmosferze, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Wszystkim seniorkom i seniorom, mieszkańcom i mieszkankom domów pomocy społecznej życzę dobrych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy. Mam nadzieję, że za rok będziemy już je świętować razem, w tradycyjnej formie.

620 paczek przygotowała organizacja pozarządowa Forma+, a sfinansowało miasto Poznań i Selgros. W paczkach znajduje się słodycze, herbaty, a także owoce.

– Kierując się poczuciem solidarności i odpowiedzialności postanowiliśmy wesprzeć osoby, które aktualnie bardzo potrzebują naszej pomocy i pamięci, czyli seniorów – mówi Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Transgourmet Polska, operatora marek Transgourmet i Selgros Cash & Carry. – To kolejne już święta, które będą inne ze względu na wciąż panującą pandemię koronawirusa w Polsce. Tym bardziej cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaangażować się w działanie niosące wsparcie i dołożyć cegiełkę od nas w postaci produktów do wielkanocnych paczek, tym samym dając obdarowanym poczucie, że o nich pamiętamy.

UMP

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze