nowy wiadukt, Kurlandzka fot. PIM

Poznań: W ciągu Kurlandzkiej trwa budowa nowego wiaduktu

Stary wiadukt został już całkowicie rozebrany – teraz trwa budowa nowej przeprawy łączącej Żegrze i Chartowo.

– Aktualnie powstają zabezpieczenia wykopów w miejscu planowanych podpór pod nowy wiadukt. Roboty prowadzone są w rejonie południowej jezdni ul. Krzywoustego, która obecnie jest wyłączona z ruchu. Wykonano już też część prac przy budowie kanalizacji deszczowej w miejscu skrzyżowań ul. Kurlandzkiej z Wiatraczną i Bobrzańską – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na Krzywoustego obowiązuje zmieniona w styczniu organizacja ruchu. Na wysokości przyszłego wiaduktu przejechać można tylko północną jezdnią ulicy. Na południowej trwają prace przy budowie nowego, czteroprzęsłowego wiaduktu z chodnikiem oraz ścieżką rowerową. Po jego obu stronach, czyli na skrzyżowaniach ul. Kurlandzkiej z Wiatraczną i Bobrzańską, wybudowane zostaną ronda.

W ramach prac wykonawca nasadzi również ponad 9300 roślin, a wzdłuż przebudowywanego odcinka ulicy Kurlandzkiej, od strony osiedla Orła Białego, posadzony zostanie szpaler lip oraz krzewy jaśminowca. 170 drzew w rejonie inwestycji zostanie z kolei posadzonych w ramach nasadzeń rekompensacyjnych.

Nowy wiadukt, dwa ronda i infrastruktura dla pieszych i rowerzystów mają być gotowe do końca 2021 roku.

PIM

4.5 2 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze