Uwaga na porywisty wiatr i grad

burza
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Wielkopolski ostrzeżenie przed deszczem, gradem i porywistym wiatrem. Mogą wystąpić burze z opadami deszczu nawet do 20 mm i gradem oraz porywami wiatru do 75 km/h.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia: porywistego wiatru, deszczu i lokalnie gradu. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Można się spodziewać utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Komunikat dotyczy powiatów: gnieźnieńskiego, grodziskiego, kościańskiego, leszczyńskiego, miasta Leszna, nowotomyskiego, obornickiego, miasta Poznania i powiatu poznańskiego, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego wągrowieckiego, wolsztyńskiego, wrzesińskiego, chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, międzychodzkiego, pilskiego i złotowskiego.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 75 procent. Komunikat jest ważny do północy.

IMiGW, el

Podziel się: