Poznań: Utrudnienia na Jawornickiej. Budują chodnik

Jawornicka fot. ZDM
Od października mieszkańcom będzie łatwiej dotrzeć do przystanków tramwajowych i drogi rowerowej w ulicy Grunwaldzkiej – będą mieli do dyspozycji chodnik i ciąg pieszo – rowerowy wzdłuż ulicy Jawornickiej.

Prace rozpoczęły się 10 dni temu, prowadzone są od rejonu skrzyżowania z ul. Grunwaldzką i częściowo obejmują także ul. Smardzewską. W ich trakcie wybudowany zostanie chodnik po południowej stronie ulicy, natomiast po północnej ciąg pieszo – rowerowy. Prace prowadzone są obecnie na poboczach, a wykonujący je skupiają się na przygotowaniu terenu pod ułożenie nowej nawierzchni. Gdy nastąpi ten etap – będą mogły występować niewielkie wygrodzenia także na jezdni.

Dzięki tej inwestycji okoliczni mieszkańcy zyskają wygodną i bezpieczniejszą drogę do przystanków, a tym samym do korzystania z tramwajów, czy też jednośladów. Idący w przeciwnym kierunku będą mogli szybciej dotrzeć do szkoły, przedszkola czy też sklepów położonych na i w rejonie os. Kopernika. Przewidywany koszt prac to około 340 tysięcy złotych.

Zgodnie z umową prace budowlane powinny zakończyć się w połowie października.

ZDM

Podziel się: