Poznań: Ulica Zamkowa zostanie zamknięta. „Zamieni się w londyńską dzielnicę Soho”

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Od godz. 18 do 24 zamknięta zostanie w Poznaniu ulica Zamkowa. Wszystko ze względu na imprezę, która jest tam organizowana przez grupę Stonewall. – Zamieni się w londyńską dzielnicę Soho – zapowiadają organizatorzy.

”Soho w Poznaniu” – czyli wielka tęczowa impreza (tak ją określają organizatorzy). W ubiegłym roku bawiło się na niej 1000 osób – w tym roku organizatorzy liczą na jeszcze lepszą frekwencję. Oficjalnym partnerem wydarzenia została marka Sprite.

– Na poznańskim Starym Mieście będzie można dzisiaj spotkać osoby rozdające specjalną edycję tęczowych puszek napoju Sprite. Cieszymy się, że coraz więcej marek decyduje się na wsparcie społeczności LGBT+. Pozyskane w ramach tej współpracy środki finansowe przeznaczymy na naszą bieżącą działalność, czyli m.in. utrzymanie biura oraz wsparcie prawne i psychologiczne dla osób LGBT+. – mówi Mateusz Sulwiński, rzecznik prasowy grupy Stonewall.

Wydarzenie jest elementem trwającego właśnie w Poznaniu PRIDE WEEK. Całość zakończy Marsz Równości, który przejdzie ulicami stolicy Wielkopolski jutro.

mat. pras. / op. AS

Podziel się:

Ostatnio dodane: