Rolna 3 fot. ZDM

Poznań: Ulica Rolna w remoncie – kończy się kolejny etap prac

Nowe chodniki, tereny zielone i ławki – tak wygląda odcinek Rolnej od ulicy Czwartaków do ulicy Wspólnej. Jego remont właśnie dobiega końca.

Na wyremontowanych odcinkach ulica ma chodniki wykonane z płytek betonowych o wymiarach 50 x 50 cm. Zostały wyznaczone tereny zielone i założone trawniki. Zatoki postojowe oraz zjazdy do posesji – znajdujące się w pasie drogowym – zostały ułożone z betonowej kostki brukowej. Ulica Rolna zmieniła się z korzyścią dla mieszkańców.

– Ulica Rolna to jedna z najważniejszych naszych ulic – mówili radni z Rady Osiedla Wilda przed rozpoczęciem prac. – Są tu przystanki autobusowe, tędy chodzimy do tramwaju na Hetmańskiej, są liczne sklepy i punkty usługowe i mieszka tu wiele osób starszych. Dlatego zależało nam na szerokich, wygodnych i bezpiecznych chodnikach. Chcemy również jak najwięcej zieleni przyulicznej.

Na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Czwartaków ZDM zasadził 11 platanów klonolistnych. Jesienią planuje zasadzić kolejnych dziesięć drzew pomiędzy ul. Czwartaków i ul. Wspólną.

Termin zakończenia prac budowlanych został wyznaczony na 25 maja. Koszt wyniósł 1, 37 miliona złotych. Część środków na realizację zadania pochodzi z puli znajdującej się w dyspozycji Rady Osiedla Wilda.

ZDM, el

Dodaj komentarz

avatar