ulica Miłowita fot. PIM

Poznań: Ulica Miłowita nareszcie zyska asfaltową nawierzchnię

8 marca rozpoczną się prace przy budowie ulicy Miłowita w Antoninku. W związku z tym w tym rejonie zmieni się organizacja ruchu.

Inwestycja na ul. Miłowita obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Mścibora do ul. Leszka. Powstanie na nim asfaltowa, dwukierunkowa jezdnia o szerokości 6 metrów, z chodnikiem z płytek betonowych po południowej stronie. Z kostki betonowej zbudowane zostaną zjazdy do posesji oraz progi zwalniające na jezdni.

Wyremontowany zostanie istniejący kanał deszczowy, powstaną na nim studnie rewizyjne. Zaplanowano również budowę kanalizacji deszczowej wraz ze studzienkami ściekowymi.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, na czas realizacji pierwszego etapu budowy zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ulicy między Mścibora (łącznie ze skrzyżowaniem) a Zbyłowita (bez skrzyżowania). Kierowcy będą musieli korzystać z oznakowanych objazdów: od ronda Obrońców Grodna przez ul. Światopełka, zaś od ul. Zbyłowita przez ul. Leszka. Mieszkańcy ulicy będą mieli zapewniony dojazd i dojście do posesji.

Całość ma być gotowa na przełomie czerwca i lipca tego roku.

PIM

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze