Poznań: Udogodnienia dla cudzoziemców. Ruszył nowy serwis

Płatności online, opłaty za wnioski czy kartę pobytu, nowe formularze kontaktowe, FAQ oraz e-przewodniki. Ruszył nowy serwis informacyjny Wydziału Spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

W nowym serwisie znalazły się komunikaty i aktualności. Klienci serwisu dowiedzą się z nich o zmianach w przepisach i innych ważnych wydarzeniach w obszarze migracji. Dostępna jest także szeroka baza formularzy. Można tam znaleźć wszystkie potrzebne wnioski i inne druki podzielone na kategorie.
– Mam świadomość, że dla wielu cudzoziemców polskie procedury administracyjne i przepisy nie są łatwe, dlatego wyszliśmy naprzeciw ich oczekiwaniom. Zależy nam na tym, aby informacje zawarte na portalu były zrozumiałe, przejrzyste, a przede wszystkim pomocne – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Serwis informacyjny został opracowany w dwóch językach obcych – angielskim i rosyjskim. Klienci mogą także za pomocą portalu sprawdzić stan swojej sprawy, umówić się na wizytę czy pobrać potrzebne pliki dotyczące np. zezwolenia na pobyt czasowy czy wydania karty pobytu. Portal zawiera także wiele innych funkcjonalności – interesujące treści na portalu można odszukać za pomocą wyszukiwarki, a także przekazać urzędnikom swoje spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania strony poprzez moduł oceny treści.

Strona dostępna tutaj.

el

Podziel się: